Blog

lipca 2023

Wyższe kompetencje kierowców KOIMEX dzięki współpracy z VOLVO

Wyższe kompetencje kierowców KOIMEX dzięki współpracy z VOLVO


Zakaz wyprzedzania się ciężarówek

Od 1 lipca 2023 r. obowiązuje nowelizacja Prawa o ruchu drogowym wprowadzająca tzw. zakaz wyprzedzania. Za naruszenie zakazu wyprzedzania kierowca może zapłacić mandat w wysokości od 500 do 2000 zł. Wysokość mandatu będzie uzależniona od liczby pasów ruchu na drodze oraz od tego, czy wykroczenie zostanie popełnione w warunkach recydywy.


Czechy zainstalują 6 wag kontrolujących ciężarówki w ruchu

Nowelizacja czeskiej ustawy o transporcie drogowym, która ma wejść w życie w przyszłym roku, zakłada wzrost dochodów z mandatów za przeładowane ciężarówki - przypadającej gminom.


Transeuropejska sieć transportowa TEN-T na drodze do elektromobilności. Sieć transportowa rozwija infrastrukturę ekologicznego ładowania w Europie

Sieć transportowa Trans-European Transport Network (TEN-T) jest kluczowym elementem strategii Unii Europejskiej na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu. Celem TEN-T jest stworzenie jednolitej sieci transportowej łączącej wszystkie kraje członkowskie UE. Jest to niezbędne, aby zapewnić sprawną, bezpieczną i zrównoważoną mobilność ludzi i towarów na terenie całej Unii.


Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane