Wyższe kompetencje kierowców KOIMEX dzięki współpracy z VOLVO

W drugiej połowie lipca w bazie transportowej KOIMEX SACentrum Serwisowe Mostki odbyło się szkolenie prowadzone przez wykładowców ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Pierwszy dzień szkolenia (18 lipiec) poświęcony był rozwojowi teoretycznemu i praktycznemu Driver Development Coach, który jest odpowiedzialny za codzienne wewnętrzne szkolenia kierowców pojazdów ciężarowych.

Dwa kolejne dni szkolenia (19-20 lipiec) poświęcone były rozwojowi teoretycznemu i praktycznemu i skierowane były dla kierowców.

Szkolenie teoretyczne

obejmowało kilka zakresów tematycznych, m.in.:

Codzienna inspekcja:
zapoznanie się z instrukcją obsługi pojazdu (wersja na smartfon), sprawdzenie ciśnienia w oponach (komfort, właściwości jezdne, bezpieczeństwo, ekonomika).

Omówienie jazdy z tempomatem I-See:
Podstawową uzyskania dobrego wyniku w zużyciu paliwa jest używanie tempomatu topograficznego I-See.
Funkcja I-See jest lepsza.
Jak dotychczas, ten unikatowy system korzysta z danych o topografii drogi w celu optymalizacji prędkości i zmian biegów.
Nowa funkcja I-See w pierwszej kolejności wykorzystuje dane pochodzące z komercyjnej mapy topograficznej o wysokiej dokładności, a dopiero potem dane wygenerowane przez innych użytkowników I-See, dostępne w chmurze danych.

Zalety tempomatu

Stabilizacja prędkości:
Tempomat pozwala kierowcy na utrzymanie stałej prędkości na autostradzie lub równych i długich odcinkach dróg.
Dzięki temu unika się przypadkowego przyspieszania lub zwalniania, co może pomóc w poprawie efektywności paliwowej.

Ograniczenie zmęczenia:
Podczas długich tras ciężarówką, utrzymywanie stałej prędkości za pomocą tempomatu może pomóc zmniejszyć zmęczenie kierowcy, ponieważ nie musi on non-stop dostosowywać nacisku na pedał gazu.

Zwiększenie komfortu:
Tempomat może zapewnić większy komfort jazdy, ponieważ kierowca nie musi ciągle trzymać nogi na pedale gazu.
To szczególnie korzystne na długich odcinkach, gdzie kierowcy spędzają wiele godzin za kierownicą.

Bezpieczeństwo:
Utrzymywanie stałej prędkości może pomóc w zachowaniu odpowiedniego odstępu od innych pojazdów, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Szkolenie praktyczne

zostało podzielone na dwa etapy:

Pierwszy (18 lipiec) dzień szkolenia praktycznego to jazdy na trasie Świebodzin – Żary – Leszno – Legnica i przeznaczony był wyłącznie na podniesienie wiedzy Driver Development Coach, który jest odpowiedzialny za codzienne wewnętrzne szkolenia kierowców pojazdów ciężarowych w KOIMEX SA.

Testowa jazda szkoleniowa obejmowała przejazdy drogą S3, drogą krajową, powiatową, także w terenie zabudowanym.
Miała ona na celu ocenić wydajność i ekonomiczność jazdy przy wykorzystaniu technologii VOLVO oraz wiedzy szkoleniowca ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Dzień drugi i trzeci (19 i 20 lipiec) szkolenia praktycznego to jazdy na trasie Świebodzin – Nowy Tomyśl - Świebodzin i przeznaczony były w szczególności dla kierowców KOIMEX SA.

Testowa jazda szkoleniowa obejmowała przejazdy drogą drogą krajową, powiatową, także w terenie zabudowanym.
Miała ona na celu ocenić wydajność i ekonomiczność jazdy przy wykorzystaniu technologii VOLVO oraz wiedzy szkoleniowca ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Cykliczne szkolenia podnoszą świadomość kierowców na temat przepisów drogowych, ograniczeń wagowych oraz ekologicznego prowadzenia pojazdów, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju transportu.

W rezultacie, wyszkoleni kierowcy pojazdów ciężarowych przyczyniają się do poprawy efektywności i bezpieczeństwa w sektorze transportowym.

Szkolenie kierowców to nieustanny proces, który obejmuje zarówno zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, jak i stałą kontrolę i doskonalenie istniejących już umiejętności, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność na drodze.

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane