Wyższe kompetencje wewnętrznych szkoleniowców

W drugiej połowie czerwca w oddziale VOLVO Truck w Poznaniu, odbyło się sympozjum prowadzone przez wykładowców ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

W tym teoretycznym i praktycznym szkoleniu wziął udział wewnętrzny trener KOIMEX – Driver Development Coach, który jest odpowiedzialny za codzienne wewnętrzne szkolenia kierowców pojazdów ciężarowych.

Panel teoretyczny

Szkolenie teoretyczne obejmowało wiele zakresów tematycznych, m.in.: codzienna inspekcja pojazdu (sprawdzenie ciśnienia w oponach, sprawdzenie współosiowości, podczepienia naczepy i autodiagnostyki), omówienie ekonomicznej jazdy przy użyciu technologii VOLVO (użycie tempomatów – 3 rodzaje, sposobów i metod hamowania) wszystko w celu oszczędzania paliwa.

Dzięki sukcesywnym szkoleniom kierowcy zdobędą wiedzę w zakresie:
- wykorzystania maksymalnie samochodu ciężarowego
- oszczędności paliwa
- zwiększenia wydajności
- poszerzenia wiedzy branżowej
- poprawienia bezpieczeństwa na drodze

 

Panel praktyczny

Część praktyczna polegała na przejechaniu testowej trasy w okolicy Poznania pod okiem wykładowcy Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks i przy wykorzystaniu systemów zwiększających ekonomiczną jazdę, omówionych w części teoretycznej.

Szkolenie kierowców pojazdów ciężarowych jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i skuteczności w transporcie.

Poprawia umiejętności kierowców w obszarach takich jak bezpieczna jazda, techniki manewrowania, utrzymanie równowagi, zarządzanie czasem i logistyką.

Redukuje ryzyko wypadków, minimalizuje straty materialne i chroni życie ludzkie.

Dodatkowo, szkolenie podnosi świadomość kierowców na temat przepisów drogowych, ograniczeń wagowych oraz ekologicznego prowadzenia pojazdów, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju transportu.

W rezultacie, wyszkoleni kierowcy pojazdów ciężarowych przyczyniają się do poprawy efektywności i bezpieczeństwa w sektorze transportowym.

Szkolenie kierowców to nieustanny proces, który obejmuje zarówno zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, jak i stałą kontrolę i doskonalenie istniejących już umiejętności, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność na drodze.

Kolejny cykl szkoleń rozwijających umiejętności i kompetencje Driver Development Coach, odbędzie się w drugiej połowie lipca już na terenie Centrum Serwisowego Mostki, a zarazem bazie transportowej KOIMEX SA.

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane