Twoje drzewo - Twój las

W dniu 14 października 2023 roku firma Koimex podjęła kolejny ważny krok w kierunku ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, organizując akcję sadzenia lasu.

To wydarzenie ma ogromne znaczenie dla ochrony naszej planety i jest doskonałym przykładem, jak firmy mogą przyczynić się do poprawy stanu naszej planety.

Akcja sadzenia lasu, która odbyła się 14 października, jest kolejnym dowodem na to, że firma realizuje swoje zobowiązania wobec ochrony przyrody.

Wspólnie z rodzinami pracowników i dziećmi, przedstawicielami klubu sportowego ZEW Świebodzin i WOPR Świebodzin, pod hasłem „Twoje drzewo – Twój las”, posadzonych zostało tysiące drzew, tworząc nowy las, który będzie miał pozytywny wpływ na środowisko.
Współorganizatorami tej akcji było Nadlesnictwo Świeborzin oraz Zakład Usług Lesnych ZULAS.

Jednym z kluczowych aspektów tej akcji jest walka z deforestacją, która stanowi poważne zagrożenie dla naszej planety.

Las pełni niezastąpioną rolę w ochronie bioróżnorodności, regulacji klimatu oraz zatrzymywaniu emisji dwutlenku węgla.

Działania takie, jak to przeprowadzone przez Koimex, pomagają odbudować zdewastowane obszary leśne i przywrócić równowagę ekosystemów.

Warto zaznaczyć, że sadzenie lasu to nie tylko korzyść dla środowiska, ale także dla lokalnych społeczności.

Poprawa jakości powietrza, zachowanie bioróżnorodności oraz możliwość czerpania korzyści z lasu to tylko niektóre z aspektów, które przyniosą korzyści mieszkańcom okolicznych obszarów.

Akcja Koimex jest doskonałym przykładem tego, jak firmy mogą działać z myślą o przyszłości naszej planety.

W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne i degradacja środowiska stają się coraz bardziej widoczne, takie inicjatywy są niezwykle ważne.

Firmy, które przejmują odpowiedzialność za swoje wpływy na środowisko naturalne, budują pozytywny wizerunek i wnoszą realny wkład w walkę o zachowanie planety dla przyszłych pokoleń.

Koimex planuje kontynuować swoje inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Dzięki takim działaniom możemy mieć nadzieję na przyszłość, w której harmonia między ludźmi a przyrodą będzie priorytetem.

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane