Pracownicy KOIMEX z wizytą w fabryce opon MICHELIN

W dniach 25-26 października przedstawiciele firmy KOIMEX na zaproszenie biznesowego partnera, firmę MICHELIN, odwiedzili fabrykę opon w Olsztynie, która jest jedną z najnowocześniejszych fabryk na świecie.

Podczas wizyty w fabryce pracownicy działu technicznego oraz mechanicy z firmy KOIMEX, mieli okazję zapoznać się z produkcją opon do pojazdów ciężarowych.

Zwiedzanie zaczęło się od działu konstrukcyjnego, który jest odpowiedzialny za projektowanie, materiały i konstrukcję opon przeznaczonych do pojazdów ciężarowych i innych pojazdów użytkowych.

Dział konstrukcyjny  opracowuje bieżnik, dostosowuje odpowiednie materiały i tworzą wewnętrzną strukturę, zapewniając trwałość i nośność.

Opony są projektowane pod kątem wielkości, wydajności, trwałości i bezpieczeństwa, a ich wydajność jest testowana, przed wprowadzeniem opony na rynek.

Ten dział dązy do ciagłych innowacji, wprowadzając nowe technologie.

Cały proces ma na celu dostarczenie opon, które spełnią rygorystyczne normy i zapewnią bezpieczną i wydajną jazdę pojazdów ciężarowych.

W drugiej części dnia pracownicy firmy KOIMEX mieli okazję zapoznać się z działem form, gdzie opony otrzymują specjalne oznaczenia w trakcie procesu produkcji.

Następnie te oznakowane opony poddawane są procesowi utwardzania w specjalnych piecach.
Ten etap produkcji jest niezwykle istotny, ponieważ nadaje oponom odpowiedni kształt i wzór bieżnika, co wpływa na ich wydajność.

W trakcie wizytacji pracowników KOIMEX w fabryce, pojawił się gość specjalny, Pan David Mainka, Dyrektor jakości w firmie MICHELIN.

Pracownicy firmy KOIMEX uzyskali poprzez wizytę w fabryce opon MICHELIN, głębsze zrozumienie procesu produkcji.

Wiedza techniczna pozwala im lepiej zrozumieć konstrukcję opon i używane technologie.

Dzięki praktycznemu doświadczeniu zdobytym podczas wizyty, pracownicy KOIMEX lepiej rozumieją działanie opon i są w stanie jeszcze bardziej wykorzystać potencjał opon MICHELIN na flocie własnej pojazdów ciężarowych.

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane