Nasza ekologiczna i społeczna misja to też sadzenie drzew i żonkili

KOIMEX od zawsze wspiera ciekawe projekty sportowe, społeczne i ekologiczne.
Tym razem nie było inaczej i jak co roku w tym okresie zorganizowaliśmy akcję sadzenia żonkil, która była połączona z sadzeniem drzew.

W ostatnim tygodniu października 2023 roku, w ramach akcji „Pola Nadziei", zaprzyjaźnione towarzystwa sportowe tj. „ZEW Świebodzin” oraz „POGOŃ Świebodzin” uczestniczyły w sadzeniu żonkili.

Do tegorocznej akcji włączyli się także strażacy z OSP Mostki, przedstawicielami Fundacji „Projekt Przełazy” oraz „Aktywni Razem” z Lubrzy.

Po raz kolejny hasło „Jesteśmy jedną drużyną” sprawdza się tu w stu procentach.

Zaangażowanie uczestników przerosło najśmielsze oczekiwania, tym bardziej, że większość uczestników sadziła cebulki po raz pierwszy.

Przy okazji warto przypomnieć, że akcja "Pola Nadziei" to inicjatywa, która polega na sadzeniu żonkili w celu wsparcia hospicjum w Zielonej Górze.
W ramach tej akcji żonkile należy traktować jako symbol wsparcia, a zebrane środki z zakupu żonkili, przekazywane są hospicjum w celu poprawy opieki nad nieuleczalnie chorymi pacjentami.

Kwiaty te symbolizują nadzieję i wsparcie dla tych, którzy przeżywają trudne chwile. Akcja "Pola Nadziei" jest nie tylko piękną dekoracją przestrzeni, ale także sposobem na okazanie empatii i solidarności wobec osób potrzebujących pomocy.

To piękna forma wsparcia i wyraz troski o innych, w którą angażują się pracownicy i przyjaciele KOIMEX’u.

Przy okazji akcji sadzeni żonkili, zorganizowana została druga bliźniacza akcja polegająca na posadzeniu drzew na terenie przylegającym do Centrum Serwisowe Mostki.

W tej akcji zaangażowani byli nasi kierowcy, którzy tego dnia podsadzili 100 drzew liściastych.

Sadzenie drzew przynosi wiele korzyści, gdyż drzewa poprawiają jakość powietrza, redukują ilość dwutlenku węgla i zwiększają poziom tlenu. 

Działają też jako naturalne ekrany dźwiękowe, co przekłada się na lepsze warunki akustyczne w otoczeniu firmy.

Ponadto, drzewa pomagają regulować temperaturę, co może obniżyć koszty energii, zwłaszcza w upalne dni.

Ich estetyczny wygląd dodaje atrakcyjności otoczeniu, tworząc przyjazne środowisko dla pracowników i klientów. 

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane