KOIMEX S.A. testuje najnowszej generacji ciągnik siodłowy DAF

W dniach 21-28 stycznia 2022 roku, KOIMEX S.A. we współpracy z ESA Trucks Polska przeprowadził test najnowszego modelu ciągnika siodłowego DAF w wersji XF.

Kierowcą testowym został Rafał, wieloletni pracownik firmy, a także wielokrotny zdobywca tytułu „Kierowca Roku”.
Test został poprzedzony szkoleniem kierowcy przez instruktora DAF. 

Pierwsza, teoretyczna część szkolenia była poświęcona zapoznaniu się z nowym modelem pojazdu, jego wyposażeniem, parametrami użytkowymi a także dostępnymi systemami zapewniającymi bezpieczeństwo oraz ekonomikę jazdy.  

Druga, praktyczna część szkolenia odbyła się podczas wspólnej jazdy naszego kierowcy z instruktorem DAF.
Kierowca w praktyczny sposób mógł zapoznać się z funkcjonowaniem niezwykle szybciej i inteligentnej skrzyni biegów, wysokim momentem obrotowym jednostki napędowej, a także najwyższym komfortem jazdy oferowanym przez nowej generacji ciągnik siodłowy DAF.

Po szkoleniu kierowca odbył samodzielną trasę.
Pierwsza trasa z towarem o masie 23,5 T wiodła na rozładunek do Mławy w dość trudnych zimowych warunkach przy silnym wietrze.
Po rozładunku, kierowca załadował materiały niebezpieczne na paletach o masie 24,8 T i udał się na rozładunek do Austrii do miejscowości Althofen.
Trasa do Austrii odbyła się autostradą A1 w kierunki przejścia granicznego Gorzyczki, następnie przez Ostravę i Brno w Czechach w kierunku Wiednia.
W drodze powrotnej kierowca załadował papier na paletach o masie 24 T w Frohnleiten w Austrii do Nowej Soli. 

Nadrzędnym celem testu było sprawdzenie zużycia paliwa nowej generacji DAF-a na trasie regularnie realizowanej przez ciężarówki KOIMEX S.A., a także komfortu jazdy kierowcy. 

Zużycie paliwa wyniosło 24,85 litra / 100 km i było niższe o 2,1 litra / 100 km, w stosunku do innych ekonomicznych ciągników siodłowych we flocie KOIMEX S.A..

O bezkonkurencyjnym komforcie jazdy nowej generacji DAF-a może świadczyć wypowiedź kierowcy: Widać, że to auto zostało zaprojektowane typowo dla kierowcy z uwzględnieniem wszystkich potrzeb o jakich kierowca mógł wcześniej pomarzyć. Pod względem wygłuszenia, przestrzeni w kabinie, a także ergonomii pracy nowy DAF nie ma sobie równych”.

Najnowszy model ciągników siodłowych DAF wyznacza nowe trendy na rynku ciągników siodłowych w Europie. DAF Trucks zaprojektował nowej generacji ciągnik siodłowy wykorzystując znowelizowane przepisy odnoszące się do mas i wymiarów pojazdów.
Tym samym, nowej generacji ciągnik jest dłuższy od pojazdów konkurencji a kabina kierowcy oferuje więcej przestrzeni.

Dzięki unikatowej aerodynamice kabiny osiągnięto najkorzystniejszy w kategorii ciągników siodłowych współczynnik oporu powietrza.

Zmodernizowana konstrukcja oraz zastosowanie nowoczesnych materiałów przełożyło się na niską masę własną ciągnika.

Konstrukcja silnika, zastosowane materiały oraz środki smarne pozwoliły wydłużyć okresy między przeglądowe do 200.000 km.

Nowością jest również oferowanie przez DAF Trucks trzech różnych kabin dedykowanych do transportu dalekobieżnego.

Najmniejsza kabina oznaczona symbolem XF ma długość 2,360 metra i wysokość wewnętrzną w przedziale 1,900 - 2,075 metra (9,73 m3).

Większa kabina oznaczona symbolem XG ma długość 2,690 metra i wysokość wewnętrzną w przedziale 2,025 - 2,075 metra (11,85 m3).
Natomiast największa kabina oznaczona symbolem XG+ ma długość 2,690 metra i wysokość wewnętrzną w przedziale 2,145 - 2,195 metra (12,50 m3).

Nowa generacja ciągników siodłowych DAF łączy w sobie największą w klasie wydajność, bezpieczeństwo oraz komfort pracy i odpoczynku kierowcy, dlatego też została wyróżniona najbardziej prestiżową nagrodą w branży pojazdów ciężarowych „International Truck of the Year 2022”.

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane