15.04.2024 | Eksperci | KOIMEX

KOIMEX inwestuje w innowacyjny i ekologiczny tabor - Kontrakt na 44 nowoczesne ciągniki Volvo

W dobie dynamicznie zmieniającego się rynku transportowego, firma KOIMEX S.A. stawia na stabilny rozwój i inwestycje w nowoczesne technologie. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej i wyzwań, przed którymi stoi branża, KOIMEX konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, stawiając na ekologię, bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców.

 

Partnerstwo z Volvo Polska - gwarancja jakości i niezawodności

KOIMEX S.A. od lat stawia na sprawdzone rozwiązania i zaufanych partnerów biznesowych. Jednym z nich jest Volvo Polska Sp. z o.o., z którym firma właśnie podpisała kontrakt na dostawę 44 nowoczesnych ciągników siodłowych. Pierwsza transza 27 pojazdów trafi do KOIMEX już na początku maja, a kolejne dostawy będą realizowane sukcesywnie w następnych miesiącach.

Volvo to synonim jakości, niezawodności i innowacyjności w branży transportowej. 

Pojazdy tej marki wyróżniają się nie tylko doskonałymi osiągami, ale także dbałością o środowisko naturalne i bezpieczeństwo użytkowników. Współpraca z tak renomowanym producentem to gwarancja najwyższej jakości usług transportowych dla klientów KOIMEX.

Ekologia i zrównoważony rozwój - priorytet KOIMEX

Nowe pojazdy we flocie KOIMEX będą spełniać rygorystyczne normy emisji CO2 VECTO, osiągając imponujący wynik 46.84 gCO2/tkm w grupie G3. To dowód na to, że firma konsekwentnie stawia na rozwiązania przyjazne środowisku, redukując swój ślad węglowy i przyczyniając się do walki ze zmianami klimatycznymi.

KOIMEX doskonale zdaje sobie sprawę z wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne. Dlatego też firma aktywnie poszukuje sposobów na ograniczenie emisji szkodliwych substancji i poprawę efektywności energetycznej swoich pojazdów. Inwestycja w nowoczesny, ekologiczny tabor to krok w kierunku zrównoważonego transportu, który nie tylko ogranicza negatywny wpływ na planetę, ale także przynosi wymierne korzyści biznesowe.

Co więcej, KOIMEX jest gotowy do raportowania swoich działań w zakresie ESG (Environmental, Social, Governance). Firma rozumie, jak ważna jest transparentność i odpowiedzialność w biznesie. Regularne raportowanie ESG pozwoli na monitorowanie postępów w realizacji celów zrównoważonego rozwoju i komunikowanie ich interesariuszom. To dowód na to, że KOIMEX traktuje kwestie środowiskowe i społeczne z najwyższą powagą.

Bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców - kluczowe aspekty

Nowe ciągniki siodłowe we flocie KOIMEX będą wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, spełniające wymagania GSR 2024. Wśród nich znajdą się m.in. czujniki ciśnienia w ogumieniu, układ wspomagania zmiany pasa ruchu VRU, układ monitorowania reakcji kierowcy czy kamera cofania. Te nowoczesne rozwiązania znacząco podniosą poziom bezpieczeństwa na drodze, chroniąc zarówno kierowców jak i innych uczestników ruchu.

KOIMEX stawia także na komfort pracy swoich pracowników. Nowe pojazdy będą wyposażone w szereg udogodnień, takich jak klimatyzacja postojowa I-ParkCool, rozszerzony pakiet multimedialny, pakiet widoczności Visibility 5+ czy lusterka z kamerami martwego pola. Dzięki temu kierowcy będą mogli pracować w bardziej komfortowych warunkach, co przełoży się na ich większą efektywność i zadowolenie z pracy.

Dodatkowym atutem nowych pojazdów będzie funkcja I-SEE wraz z mapami topografii terenu oraz system ostrzegania przed kolizjami z aktywnym tempomatem i elektronicznym hamulcem. 

Te zaawansowane technologie nie tylko poprawią bezpieczeństwo, ale także zoptymalizują zużycie paliwa, co przełoży się na niższe koszty operacyjne i mniejszą emisję CO2.

Gwarancja czasu naprawy - pewność i terminowość dostaw

Wszystkie nowe pojazdy we flocie KOIMEX zostaną objęte kontraktami serwisowo-naprawczymi Gold z gwarancją czasu naprawy. To niezwykle istotne z punktu widzenia klientów firmy, dla których terminowość dostaw jest kluczowa. Dzięki temu rozwiązaniu ewentualne usterki będą usuwane w ekspresowym tempie, co zminimalizuje przestoje i opóźnienia w realizacji zleceń transportowych.

W KOIMEX doskonale rozumiemy, jak ważne jest zaufanie i pewność w relacjach biznesowych. Gwarancja czasu naprawy to dowód na to, że firma jest w pełni zaangażowana w zapewnienie najwyższej jakości usług i zadowolenia swoich klientów. To także wyraz odpowiedzialności i dbałości o bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Stabilna pozycja finansowa - gwarancja bezpieczeństwa dla kontrahentów

W czasach gospodarczej niepewności i kryzysu, który dotyka także branżę transportową, KOIMEX wyróżnia się stabilną pozycją finansową. Podczas gdy wiele firm ogranicza swoje floty i redukuje zatrudnienie, KOIMEX konsekwentnie inwestuje w rozwój i nowoczesne technologie. 

To dowód na siłę i odporność firmy na zawirowania rynkowe.

Dla kontrahentów KOIMEX to gwarancja bezpieczeństwa i pewności współpracy.

Firma jest wiarygodnym i stabilnym partnerem biznesowym, który nawet w trudnych czasach jest w stanie zapewnić najwyższą jakość usług transportowych. To niezwykle istotne w branży, gdzie terminowość i niezawodność dostaw są kluczowe dla sukcesu przedsiębiorstw.

Podsumowanie

Inwestycja KOIMEX w nowoczesny i ekologiczny tabor to dowód na to, że firma jest liderem zrównoważonego rozwoju w branży transportowej. Dzięki partnerstwu z Volvo Polska, KOIMEX zyskuje dostęp do najnowocześniejszych technologii, które nie tylko podnoszą efektywność i bezpieczeństwo transportu, ale także znacząco ograniczają jego negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Stabilna pozycja finansowa firmy, gotowość do raportowania ESG oraz dbałość o komfort pracy kierowców to dodatkowe atuty, które wyróżniają KOIMEX na tle konkurencji. To dowód na to, że firma jest w pełni przygotowana na wyzwania przyszłości i konsekwentnie realizuje strategię odpowiedzialnego biznesu.

Dla klientów i kontrahentów KOIMEX to gwarancja najwyższej jakości usług transportowych, terminowości dostaw i bezpieczeństwa współpracy. Z tak nowoczesnym i ekologicznym taborem oraz stabilną pozycją rynkową, KOIMEX jest idealnym partnerem dla przedsiębiorstw, które cenią sobie zrównoważony rozwój, innowacyjność i niezawodność.

 

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane