11.04.2024 | Eksperci | KOIMEX

11 Kwietnia Dniem Walki z Bezrobociem - Koimex w dekadę zwielokrotnia zatrudnienie

Dziś obchodzimy Dzień Walki z Bezrobociem, co skłoniło nas do refleksji nad naszą rolą jako przedsiębiorstwa w tworzeniu miejsc pracy i wspieraniu rozwoju zawodowego. Firma KOIMEX, działa w branży transportowo-spedycyjnej od 2000 roku, jesteśmy doskonałym przykładem, jak biznes może aktywnie przyczyniać się do redukcji bezrobocia i budowania silnej, zróżnicowanej kadry.

Nasz dynamiczny rozwój i wzrost zatrudnienia

Zaczynaliśmy w 2000 roku jako mała firma, a dziś, dwie dekady później zatrudniamy imponującą liczbę 780 osób. Przez lata konsekwentnie zwiększaliśmy zatrudnienie, nawet w trudnym okresie pandemii COVID-19. W 2020 roku, gdy wiele firm zmagało się z kryzysem, zdołaliśmy zwiększyć liczbę pracowników o 120 osób w porównaniu z rokiem poprzednim. To dowód na naszą stabilność i odpowiedzialność - dbamy nie tylko o własny rozwój, ale także zapewniamy bezpieczeństwo i perspektywy naszym pracownikom.

Rozwój kariery i nasza współpraca z uczelniami

Nie tylko dajemy pracę, ale także inwestujemy w rozwój naszych pracowników. Stawiamy na szkolenia i umożliwiamy awans od stanowiska stażysty do specjalisty. Współpracujemy ze szkołami średnimi i uczelniami wyższymi, dając młodym ludziom szansę na zdobycie cennego doświadczenia i rozpoczęcie kariery w branży TSL. Takie działania pomagają w płynnym wejściu na rynek pracy i zmniejszają ryzyko bezrobocia wśród absolwentów.

Skala naszego oddziaływania

Mamy oddziały w kilku lokalizacjach w Polsce: w Świebodzinie, Zielonej Górze, Poznaniu i Żyrardowie. Oznacza to, że aktywnie tworzymy miejsca pracy w różnych regionach kraju, przyczyniając się do rozwoju lokalnych społeczności i gospodarek. Dzięki temu nie tylko zwalczamy bezrobocie na poziomie ogólnokrajowym, ale także wspieramy zrównoważony rozwój poszczególnych miast i regionów.

Ponadto nasze partnerskie współprace pod marką Koimex Partner z setkami podwykonawców, dają świadomość udziału w ich rozwoju, a tym samym poczucie pośredniego, choć nie mniej realnego, wpływu na rynek zatrudnienia w całej Polsce.

Jesteśmy dumni z bycia firmą, która aktywnie walczy z bezrobociem i stawia na ludzi. Poprzez stabilny wzrost zatrudnienia, promowanie różnorodności, inwestycje w rozwój pracowników i współpracę z uczelniami, tworzymy nie tylko miejsca pracy, ale także perspektywy na przyszłość.

W Dniu Walki z Bezrobociem pragniemy zachęcić wszystkie firmy do budowania silnego, zróżnicowanego i zaangażowanego zespołu.

Razem możemy zmieniać rynek pracy na lepsze!

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane