Wernisaż wystawy artystycznej „Z DZIEJÓW ORĘŻA POLSKIEGO”

Z okazji Dnia Niepodległości, 11.11.2021 w Galerii Świebodzińskiego Domu Kultury odbył się uroczysty wernisaż wystawy artystycznej „Z DZIEJÓW ORĘŻA POLSKIEGO” w malarstwie, rysunkach i szkicach Jarosława Strankowskiego - "Cedynia 972 – Miasto 44".

Przy tej okazji należy wspomnieć, autorze tego wernisażu. 

Jarosław Strankowski to wieloletni pracownik KOIMEX S.A., to także człowiek wielu talentów.
Malarstwo, szkice, wykonywane różnymi technikami przedstawiające sceny batalistyczne to zajęcie, które Jarosław Strankowski wykonuje od wielu lat. 

Miłość do malarstwa łączy z grą na gitarze. 

W wolnych chwilach i to charytatywnie pełni role trenera fitness i ogólnorozwojowych zajęć sportowych, które prowadzi w siłowni wewnętrznej i zewnętrznej znajdującej się w kompleksie Centrum Serwisowe Mostki, gdzie mieści się hotel dla kierowców firmy KOIMEX S.A..

Wernisaż to prezentacja twórczości Jarosława Strankowskiego, począwszy od bitwy pod Cedynią, aż po II wojnę Światową.

Wystawa zawiera kilkadziesią obrazów olejnych, rysunków i gwaszy przedstawiających militarną historię Polski, obrazy przedstawiają sceny batalistyczne oraz wygląd wojsk Polski z różnego okresu.

Jedna z pierwszych prac przedstawia bitwę „Pod Cedynia (972 r.), która ukazuje sylwetki wojów w tego okresu.

Idąc dalej, należy zatrzymać się przy obrazach i rysunkach przedstawiających bitwę „Pod Koronowem” (10.10.1410 r.), która nawiązuje do wojny Polsko Krzyżackiej (1409 – 1411 r.).

Kolejne obrazy przedstawiają Wojska Polskie z okresu XVII wieku, prace ukazują husarię, jazdę pancerną, lisowczyków, kozaków zaporowskich, hajduk oraz oddziały zacieżne na służbie Rzeczpospolitej.

Spora część w kolekcji dotyczy walk z okresu napoleońskich.

Wystawę kończą prace, ilustracje przedstawiające okres niepodległości oraz II wojny Światowej. 

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane