06.07.2020 | KOIMEX S.A.

Wakacyjne zakazy ruchu w Czechach i Słowacji

Niemcy to niejedyny sąsiad naszego kraju, który wprowadza wakacyjne zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych. Swoje ograniczenia mają także Czesi oraz Słowacy, co roku wprowadzając je między 1 lipca a 31 sierpnia, na autostradach i drogach krajowych.

W Czechach wakacyjny zakaz dotyczy samochodów ciężarowych o DMC powyżej 7,5 tony. Obowiązuje on w piątki między godziną 17 a 21, a także w soboty między 7 a 13. W tym roku start mamy więc w piątek, 3 lipca.

Ponadto trzeba pamiętać, że w każdą w każdą niedzielę, przez cały rok, w Czechach obowiązuje niedzielny zakaz ruchu. Trzeba się do niego stosować między 13 a 22.

Na Słowacji wakacyjny zakaz obejmuje samochody ciężarowe o DMC powyżej 7,5 tony, a także samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony, które ciągną akurat przyczepę i naczepę. Ograniczenia wprowadza się w soboty między godziną 7 a 19. W tym roku start mamy więc w sobotę, 4 lipca.

I tutaj też należy przypomnieć o niedzieli. W każdą niedzielę, przez cały rok, samochody ciężarowe nie mogą jeździć po Słowacji między północą a godziną 22:00

Żródło: 40ton.net

Przygotował: Marcin Biczkowski / TACHO ASYSTENT

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki