Przypomnienie imprez targowych 2021

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, Koimex S.A. w 2021 r. z sukcesem obsłużył wielu wystawców podczas imprez targowych zorganizowanych przez Targi Kielce S.A i inne  targi organizowane w Polsce oraz zrealizował zlecenia transportu lotniczego oraz rozładunku i transport kontenerów.
 

Niestandardowe przesyłki lotnicze oraz rozładunki kontenerów i transport materiałów niebezpiecznych (I połowa roku 2021)


Realizacja wielu zleceń wysyłki transportem lotniczym specjalistycznych ładunków dla klientów z branży morskiej.

Realizacja wielu zleceń rozładunku kontenerów w porcie w Gdańsku oraz transport kontenerów zawierających niebezpieczny ładunek do odbiorcy na południu Polski.

"BALTEXPO" Gdańsk (6-8.09.2021)

Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO.

Jest to największe z odbywających się w Polsce wydarzeń poświęconych technologiom i rozwojowi różnorodnych aspektów gospodarki morskiej.

Do najważniejszych aspektów należą: przemysł okrętowy, offshore, infrastruktura portów i przemysłu morskiego, logistyka w transporcie morskim, żegluga morska i przybrzeżna, żegluga śródlądowa i gospodarka wodna, bezpieczeństwo i ochrona portów i żeglugi,  ochrona środowiska, technologie dual use oraz edukacja i crewing.

Realizacja zlecenia w zakresie dostawy przesyłki drona nawodnego.

„MSPO” (07-10.09.2021)

Targi „MSPO” 2021 zgromadziły 400 wystawców z 17 krajów i niemal 11-tysięcy zwiedzających. 
Wśród wystawców pojawiły się firmy z wielu krajów Europy i Świata.
Polskich producentów reprezentowała m.in. Polska Grupa Zbrojeniowa SA, jeden z największych koncernów obronnych w Europie, skupiający ponad 60 spółek.

Wystawcy zaprezentowali wiele nowości tj. śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt wojsk chemicznych, uzbrojenie i sprzęt lotniczy, uzbrojenie jednostek marynarek wojenych oraz sprzęt radioelektroniczny.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie przez Radę Programową kieleckich targów nagród DEFENDER oraz licznych nagród przez m.in. Wojsko Polskie.

W tym roku nagrodami DEFENDER zostali wyróżnieni: Wojskowa Akademia Techniczna, Transbit Sp. z o.o.,  Asseco Poland S.A., ARPOL Narzędzia Profesjonalne z o.o., GLOMEX MS Polska Sp. z o.o., Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, BELMA S.A., REMONTOWA SHIPBUILDING, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Kenbit Koening i Wspólnicy Sp.J., Nordcom Sp. z o.o., PCO S.A., Wojskowy Instytut Łączności, Państwowy Instytut Badawczy, GRUPA WB | WB Electronics S.A., Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Dobrowolski z o.o., POLSKA GRUPA ZBROJENIOWA S.A., Jelcz Sp. z o.o., Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A., Autosan Sp. z o.o. .

"THE BIG 5" Dubaj (11-15.09.2021)

Międzynarodowe Targi „The Big 5”, które odbyły się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) w dniach 11-15.09.2021 r.

Jest to najważniejsza impreza wystawiennicza branży Budowa i Wykańczanie Budowli, skupiona w sześciu sektorach: usługi MEP, wnętrza i wykończenia budynków, rozwiązania budowlane, specjalne narzędzia budowlane, materiały budowlane oraz technologie konstrukcyjne i automatyzacja budynków.

Targi „THE BIG 5” to ponad 2.500 wystawców z ponad 200 krajów i ponad 70.000 odwiedzających.

Realizacja zlecenia w zakresie wysyłki elementów stoiska oraz oraz wszystkich eksponatów dla klienta z branży sanitarnej.
 

"TRAKO" Amberexpo Gdańsk (19-22.09.2021)

Targi TRAKO 2021 zgromadziły ponad 500 wystawców z całego świata, uczestniczyło ponad 23 tysiące uczestników z 39 krajów.

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Podczas tegorocznej edycji odbyła się prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

Realizacja zlecenia w zakresie transportu i obsługi handlowej firmy Cenzin przy współpracy organizatora targów.

„PLASTPOL” (21-23.09.2021)

Tegoroczna jubileuszowa 25 edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zgromadziła 300 wystawców z 22 krajów.

To jedno z największych wydarzeń tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie blisko 6000 uczestników na powierzchni 4 tys. m2 „Targów Kieleckich”, odwiedziło wiele stoisk branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Branża tworzyw sztucznych w Polsce wykazała odporność na pandemię – utrzymane zostały miejsca pracy, wzrosło zapotrzebowanie na tworzywa, szacowane na 3,7 mln ton w 2020 roku.
Dostępne dane na temat aktywności branży w roku 2021 wskazują na kontynuację rozpoczętego w IV kw. 2020 dynamicznego wzrostu.

Zielony Ład w zakłada tworzenie modeli biznesowych, gdzie powiązanie twórcy odpadów i recyklera będzie mocne i zamknie się obieg.
Symbioza gospodarcza oparta na współpracy jest bardzo ważnym aspektem. Tworzywa sztuczne są przez KE traktowane priorytetowo.

"AGROTECH" (08-10.10.2021)

Tegoroczne Targi AGROTECH zgromadziły 250 wystawców z 9 krajów. 
Hale Targów Kielce podczas tej rolniczej imprezy gościły ponad 20 tysięcy odwiedzających. 

Jest to zdecydowanie mniej niż podczas poprzedniej edycji jubileuszowej.
Program tegorocznych targów to m.in. spotkania brokerskie, firm poszukujących agro-partnerów do nawiązania współpracy biznesowej,

Agrotechowi towarzyszyły XX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo.
Nowością był natomiast Światowy Kongres Drobiarski, który zawitał na Targi Kielce po raz pierwszy.
Było także kilka wystaw towarzyszących: Dom i Ty, Health&Beauty, Eco Style i Rękodzieło.

„STOM - TOOL” (19-21.10.2021)

Tegoroczna XIV edycja targów STOM METAL zgromadziła niemal 500 wystawców, którzy w 7 halach prezentowali sprzęt do obróbki metali.

Prezentację urządzeń tj. obrabiarki, wycinarki, giętarki, całe linie zrobotyzowane, specjalistyczne maszyny dla odlewnictwa, spawarki, mikroskopy, odwiedziło ponad 10 tyś zwiedzających.

Wyjątkową okazją było z pewnością połączenie oferty Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL oraz Salonu Technologii Obróbki Metali STOM wraz z wszystkim wydarzeniami uzupełniającymi ofertę tych dwóch kolosów.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia targów, nagrodzono najlepsze produkty prezentowane podczas wyjątkowej, Przemysłowej Jesieni”.
O przyznaniu nagród decydowały komisje konkursowe.
W czasie uroczystości wręczono także nagrody TOP DESIGN Targów Kielce za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej.

Kolejny cykl spod znaku STOM zaplanowany jest na od 5 do 7 kwietnia 2022r. Targi METAL odbędą się natomiast od 20 do 22 września 2022 roku. 

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki