KOIMEX S.A. sponsorem koncertu Leszka Możdżera w Świebodzinie

KOIMEX S.A. zawsze wpisuje się w lokalne projekty społeczne, sportowe i kulturalne.

Tym razem jako sponsor koncertu „Solo” Leszka Możdżera, który odbędzie się 28 sierpnia o godzinach 17:00 oraz 20:00 w nowo otwartej Sali Koncertowej - Państwowej Szkoły Muzycznej w Świebodzinie.

Leszek Możdżer to pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym i jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. 

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej. Ostrogi zdobył w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył na swoje 20 urodziny. We wczesnych latach działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1992 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla obfitego deszczu nagród, jakie miały spaść na niego przez następne lata. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników "Jazz Forum" w kategorii Fortepian i został też wielokrotnie uznany Muzykiem Roku.

Artysta nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem i wieloma innymi. Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak: David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archi Shepp, David Liebman, Charles Fox, Lester Bowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield, Steve Swallow, Eddi Daniels, Tan Dun. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

Organizatorem koncertu jest fundacja ADART, która przy współpracy ze sponsorami KOIMEX S.A. oraz Hotel SEN zorganizowała koncert Leszka Możdżera.

Koncert zorganizowany został w zgodzie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi.  

Ostatnia partia biletów jest jeszcze dostepna!

Zadzwoń i zarezerwuj bilet już teraz ➔ 722 013 388
 

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane