KOIMEX S.A. sponsorem Kojak#78 Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

KOIMEX S.A. jak zawsze wspiera ciekawe projekty społeczne i sportowe.

Po raz pierwszy na taka skalę, KOIMEX S.A. angażuje się we wsparcie sportów motorowych.

Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela to bardzo ekscytujące, cykliczne wydarzenie.

Tak samo jak tutułowa postać, Jerzy Szczakiel – to pierwszy żużlowy polski indywidualny mistrz świata oraz mistrz świata w jeździe parami. 

Polski Związek Motorowy, w porozumieniu z trenerem kadry narodowej Rafałem Dobruckim, podał obsadę Kojak#78 Finału Turnieju o Złoty Kask – Memoriału Jerzego Szczakiela, który odbędzie się 21 czerwca o 18.45 w Zielonej Górze.

Oprócz wielkiego prestiżu, stawką będzie po 1 miejscu w przyszłorocznych eliminacjach Speedway Grand Prix i Speedway European Championship.

Zgodnie ze świeżo zatwierdzonym regulaminem w imprezie weźmie udział 15 reprezentantów Polski, a także zawodnik z tzw. dziką kartą, który może, lecz nie musi spełniać warunku bycia kadrowiczem.

Postanowiono przyznać ją dla Piotra Protasiewicza (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra).

Pozostali uczestnicy tegorocznych zmagań o Złoty Kask, który po raz pierwszy będzie jednocześnie Memoriałem Jerzego Szczakiela, to już żużlowcy powołani do reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Przy wyborze liczyła się aktualna forma sportowa, prezentowana w rozgrywkach ligowych i innych zawodach.

To był czynnik decydujący. Stąd obecność na przykład Tobiasza Musielaka czy Mateusza Tondera, którzy otrzymali ode mnie powołania do drużyny narodowej – tłumaczy swoje wybory trener Rafał Dobrucki, który do startu w imprezie powołał ośmiu kadrowiczów z grona seniorów, pięciu z kategorii U-24 oraz dwóch juniorów U-21.
Także obaj zawodnicy rezerwowi są członkami Żużlowej Reprezentacji Polski.

KOJAK#78 FINAŁ TURNIEJU O ZŁOTY KASK – MEMORIAŁ JERZEGO SZCZAKIELA – Lista startowa
1. Jarosław Hampel (Motor Lublin)
2. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń)
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
4. Gleb Chugunov (Betard Sparta Wrocław)
5. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno)
6. Mateusz Tonder (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław)
8. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
9. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
10. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
11. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów)
12. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów)
13. Patryk Dudek (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)
14. Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
15. Dominik Kubera (Motor Lublin)
16. Piotr Protasiewicz (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra)

Rezerwowi:
1. Kacper Woryna (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
2. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)


Trwa sprzedaż biletów.

Wejściówki są dostępne w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Transmisja telewizyjna: nSport+, 21 czerwiec, godz: 18:45

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki