Firma transportowa KOIMEX S.A. prezentuje rozwój floty w 2022r. Cz.1

Firma transportowa KOIMEX S.A. prezentuje rozwój floty w 2022r. Cz.1

Firma transportowa KOIMEX S.A. realizując dynamiczny i ciągły rozwój, powiększy flotę własną w roku 2022 o prawie 25%.

Do lipca 2022 roku dostarczonych zostało prawie 35 ciągników siodłowych VOLVO, a do końca roku dostarczonych zostanie kolejnych 25 ciągników VOLVO.

KOIMEX S.A. kontynuuje partnerskie relacje z dostawcą ciągników siodłowych Volvo Polska Sp. z o.o., usług finansowych Volvo Financial Services oraz usług serwisowych Serwisy Józef Skrzypa.

Flotę własną zasilą nowoczesne ciągniki VOLVO.

Wszystkie pojazdy standardowo wyposażone są w system I-SAVE z układem TurboCompound i przy mocy 460km osiągają moment obrotowy rzędu 2600 Nm, przewyższając przy tym moment obrotowy silnika 500 konnego.

Ponadto I-Save umożliwia długą jazdę z niższą prędkością silnika i na wyższym biegu, co sprawia, że jest ona płynniejsza i cichsza.

Samochody posiadają pełne ospojlerowani która wpływa na aerodynamikę pojazdu, a także samą estetykę.

Nowoczesna skrzynia biegów I-Shift, jaką posiadają auta w obecnej specyfikacji, została zaprojektowana tak, aby zapewnić efektywną jazdę na autostradach.

Jej oprogramowanie, zoptymalizowane pod kątem transportu długodystansowego umożliwia oszczędzanie paliwa. 

Nowością jest także tempomat sterujący prędkością przy zjeździe ze wzniesienia, który pomaga ograniczyć prędkość pojazdu poniżej ustawionej prędkości. Wykorzystuje hamulec dodatkowy w połączeniu z optymalnym wyborem biegów, a hamulce kół są używane tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebne.

W ciągniku jest wiele systemów zwiększających bezpieczeństwo na drodze, m.in.:
- alarm odległości podwyższa bezpieczeństwo podczas jazdy z prędkością przekraczającą 60 km/h bez tempomatu adaptacyjnego. Jeśli pojazd zbliży się do poprzedzającego pojazdu, na przedniej szybie zostanie wyświetlony alarm.
Alarm odległości pozwala zwolnić i zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.
 

Usługi transportowe wchodzą na jeszcze wyższy poziom.

 - inteligentna kontrola prędkości jazdy, przy dużym natężeniu ruchu tempomat adaptacyjny korzystający z radaru dostosowuje prędkość, automatycznie przyspieszając i hamując, aby utrzymać wybraną odległość od poprzedzającego pojazdu. Tempomat działa aż do całkowitego zatrzymania. Można go włączać przy prędkościach powyżej 4 km/h, toteż jest przydatny podczas jazdy w intensywnym ruchu, przy manewrowaniu z małą prędkością.

Wszystkie ciągniki siodłowe objęte są kontraktami serwisowymi obejmującymi wszelkie czynności usługowo – naprawcze, gwarancją czasu naprawy, jak również dodatkowym ubezpieczeniem assistance.

Standardowe wyposażenie to cyfrowy wyświetlacz, w którym można w pełni spersonalizować, dodatkowy 9-calowy wyświetlacz umożliwiający kontrolowanie wszystkich funkcji pojazdu, łącznie z widokiem nawet ośmiu kamer.
Sterowanie głosowe i aplikacje dodatkowe będą już standardem wyposażenia.

Firma transportowa KOIMEX zamówiła specyfikację, w której standardem w wyposażeniu ciągników, jest klimatyzacja postojowa – system, który zapewnia komfortowe warunki w kabinie kierowcy podczas postoju.

Podwójny system magazynowania energii VOLVO TRUCKS, to kolejna nowość w tym modelu.
W tym systemie do magazynowania energii wykorzystuje się akumulatory żelowe. które zasilają urządzenia pokładowe, natomiast udoskonalone akumulatory z ciekłym elektrolitem służą do uruchamiania pojazdu.

Nowością jest, także automonitorowanie. Jest to system, który monitoruje poziomy naładowania, aby nie dopuścić do wyczerpania energii. System stopniowo wyłącza dodatkowe urządzenia, a nawet powiadomi kierowcę w odpowiednim momencie.

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane