Cykl szkoleń SAFE DRIVER - edycja 1

W sobotę 15 kwietnia 2023 r., na terenie Centrum Serwisowym Mostki, nastąpiła inauguracja cyklu szkoleń SAFE DRIVER – Bezpieczeństwo na drodze zależy od Ciebie.

To wydarzenie jest odpowiedzią firmy KOIMEX na rosnące zapotrzebowanie związane ze szkoleniem obecnych i nowych kierowców zawodowych w zakresie zasad bezpiecznego zachowania na drodze.
Inauguracyjny event został skierowany do kierowców zawodowych, reprezentujących różne kraje oraz kontynenty.

Zajęcia edukacyjne zostały podzielone na cztery panele tematyczne, które poprowadzili przedstawiciele:
1. Volvo Trucks (Szkoła Doskonalenia Jazdy),
2. Michelin Polska,
3. Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie,
4. WOPR Świebodzin.

Volvo Trucks (Szkoła Doskonalenia Jazdy)

Tematyka prelekcji prowadzonej przez Pana Roberta Kantorka ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks dotyczyła bezpiecznego i sprawnego sprzęgania i rozprzęgania zestawu ciągnik siodłowy naczepa.

Rozsprzeglanie
1. Specyfika hamulca postojowego ciągników Volvo FH
2. Blokownie naczepy hamulcem postojowym.
3. Wykręcenie podpór naczepy
4. Odblokowanie siodła ciągnika
5. Uniesienie tylnego zawieszenia
6. Odpięcie przewodów elektrycznych i pneumatycznych
7. Bezpieczny wyjazd spod naczepy

Sprzęglanie
Analogicznie jak w przypadku rozsprzeglania tylko w kolejnosci odwrotnej.

Michelin Polska

Tematyka prelekcji prowadzonej przez Pana Pawła Blaźniaka z firmy Michelin dotyczyła aspektów bezpieczeństwa na drodze oraz zachowania kierowców podczas uszkodzenia ogumienia.

Kierowcy zapoznali się z najczęstszymi sytuacjami uszkodzeń opon drodze oraz podczas montażu i demontażu.

Ważnym elementem szkolenia była prewencja, potocznie nazywana inspekcją opony, obejmującą sprawdzenie ciśnienia, sprawdzenie głębokości bieżnika, sprawdzenie stanu wizualnego, sprawdzenie uszkodzeń (pęknięcia, przetarcia, wgniecenia, rozdarcia), a nawet daty produkcji.

To dzięki tym krokom znacznie podnosi się bezpieczeństwo pojazdu, przewożonego ładunku, a przede wszystkim samego kierowcy.

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Podczas swojej tematycznej prelekcji policjanci: Agata Zak i Marcin Ruciński z KP Policji w Świebodzinie przypominali uczestnikom, jak ważna jest świadomość zagrożeń i umiejętność ich unikania.
Policyjni instruktorzy przypominali kierowcom, że podczas swojej pracy powinni być uważni i skupieni podczas jazdy, przestrzegać ograniczeń prędkości, utrzymywać bezpieczną odległość od innych pojazdów, a także być przygotowani na nagłe sytuacje na drodze.

Ciekawym doświadczeniem dla kierowców była możliwość skorzystania z symulatora zderzeniowego w kontekście poprawnego zapięcia pasów w celu zwiekszenia swojego bezpieczeństwa.

Dzięki symulatorowi kierowcy mogli zobaczyć, jakie skutki może prynieść brak zapiętych pasów i konsekwencje z tego wynikłe.
 

WOPR Świebodzin

Podczas swojej tematycznej prelekcji ratownicy wodni: Oskar Kowalczyk i Paweł Chorążyczewski z WOPR Świebodzin uświadamiali uczestnikom, jak ważna jest pierwsza pomoc na drodze.

Instruktorzy przypominali, że są to działania, które mają na celu zapewnienie szybkiej i skutecznej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, gdyż najczęściej pierwszymi na miejscu zdążenia są właśnie kierowcy zawodowi.

Uczestnicy szkolenia w praktyczny sposób ćwiczyli udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantoma oraz defibrylatora. Podczas pokazu pierwszej pomocy kierowcy dowiedzieli się o prostych czynnościach wykonywanych przed przybyciem ratowników, czym jest RKO, czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa, jak ją prawidłowo przeprowadzać oraz sposoby na sprawdzenie podstawowych funkcji życiowych osoby poszkodowanej.

Event SAFE DRIVER cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników.
Kierowcy poszerzali wiedzę dotyczącą różnych kryzysowych sytuacji drogowych, które towarzyszą im w codziennej pracy, a wykładowcy przekazali cenne wskazówki oraz wiedzę jak uniknąć takich zagrożeń lub zniwelować je do minimum.

Wierzymy, że dzięki ciągłej edukacji i prewencji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, budujemy świadomość i odpowiedzialność wśród kierowców.

Wróć do listy

Napisz do nas

Pobierz statut spółki

Polityka prywatności

Aby zapewnić prawidłowe działanie i wygląd niniejszego serwisu oraz aby go stale ulepszać, stosujemy takie technologie jak pliki cookie oraz usługi firm Adobe oraz Google. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na wykorzystanie tych technologii.

Dostosuj
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wszystkie
Zgoda na wybrane